YouTube, Apple Vision Pro Uygulamasını Planları Ortasına Aldı

2 Şubat tarihinde ABD’de piyasaya sürülen Apple Vision Pro’nun App Store’u Netflix, YouTube ve Spotify üzere birkaç kıymetli uygulama olmadan açıldı. Artık ise YouTube bir Vision Pro uygulamasının yol haritalarında yer aldığını The Verge‘e paylaştı.

YouTube yöneticileri, Vision Pro’nun lansmanıyla “heyecanlandığını” ve bir uygulamanın şirketin yol haritasında yer aldığını lakin rastgele bir zamanlama sağlanmadığını söyledi. YouTube’un açıklamasının tamamı şu formda: “Vision Pro’nun lansmanını görmekten heyecan duyuyoruz ve YouTube kullanıcılarının Safari’de şahane bir tecrübe yaşamasını sağlayarak bunu destekliyoruz. Şu anda paylaşacak özel bir planımız yok fakat yol haritamızda bir Vision Pro uygulamasının bulunduğunu doğrulayabiliriz.”

YouTube ve ana şirket Google’ın yeni Apple özelliklerini benimsemesi bazen yıllar alıyor. Bu nedenle aygıt için bir YouTube uygulamasının ne vakit geleceği merak konusu. Öte yandan, üçüncü taraf bir YouTube uygulaması çoktan geliştirilmiş durumda. Apollo geliştiricisi Christian Selig, Vision Pro’da YouTube izlemek için “Juno” isminde bir uygulama geliştirdi.

Ne Juno ne de YouTube’un web üzerindeki çalışmalarının Vision Pro sahiplerinin YouTube’un 360 ve 3B görüntü koleksiyonunu izlemesine müsaade vermediğini de belirtmek gerek. YouTube’un kesin uygulamasının 3B içeriğiyle çalışıp çalışmayacağına dair bir bilgi de yok.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)