YouTube ve Spotify da Apple Vision Pro Uygulaması Sunmayacak

Geçtiğimiz gün Netflix, Apple Vision Pro karma gerçeklik başlığı için özel bir uygulama sunmayacağını açıklamıştı. Artık ise YouTube ve Spotify da Vision Pro için rastgele bir uygulama planlamadıklarını duyurdu.

Bloomberg, Google’ın Vision Pro için özel bir VisionOS uygulaması yapmayacağını doğruladığını bildirdi. Ayrıyeten iPad uygulamasının başlıkta kullanılmasına da müsaade vermeyecek. İsimsiz bir kaynağa nazaran Spotify’ın da birebirini yapacağı bildiriliyor.

Bu, Vision Pro 2 Şubat’ta piyasaya sürüldüğünde en tanınan akışlı cümbüş uygulamalarından üçünün kullanılamayacağı manasına geliyor. Şirketler, rastgele bir özel VisionOS özelliği olmadan ilgili iPad uygulamalarının Vision Pro üzerinde çalışmasına müsaade verebilirler lakin bunu da engellemiş durumdalar.

Şu ana kadar Netflix, Spotify yahut YouTube’un Vision Pro’yu özel uygulamalarla desteklememeyi neden tercih ettiklerine dair resmi bir açıklama yok. Bu durumda müşteriler tekrar de Apple’ın Safari web tarayıcısı aracılığıyla başlıktan üç hizmete de erişebilecek.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)