Zoom’un Apple Vision Pro uygulaması eşsiz bir bilhassa geliyor

Ancak karma gerçeklik başlığı kullanıcılarının bu haftanın sonlarında piyasaya sürüldüğünde erişebilecekleri kıymetli uygulamalardan biri ise Vision Pro’nun Persona özelliğini destekleyecek olan Zoom.

Vision Pro kullanıcıları kendilerinin dijital versiyonlarını oluşturabilecek. Persona dediyseniz Zoom yahut FaceTime görüşmesi yapan başka bireyler avatarınız aracılığıyla yüz sözlerinizi ve el hareketlerinizi görebilecek. Yani siz klâsik bir web kamerası kullanmıyor olsanız dahi başka beşerler kişiliğinizin işvereninizin berbat şakalarından birine utandığını fark edebilir.

Zoom, bu teknolojiyi kullanan birinci büyük üçüncü taraf uygulamalardan biri olacak. Apple, Microsoft Teams ve Cisco Webex’in de partiye katılacağını söyledi. Şirket, Vision Pro ile Persona kurmanın sadece birkaç dakika sürdüğünü tez ediyor.

Zoom’un Apple Vision Pro uygulaması eşsiz bir bilhassa geliyor

Bu baharda Zoom uygulamasına daha fazla özellik gelecek. Vision Pro aracılığıyla 3 boyutlu obje belgelerini paylaşabilecek ve bunları sanal alanda görüntüleyebileceksiniz. Gerçek dünya sabitleme ismi verilen bir araç üzere Ekip Sohbeti de uygulamaya gelecek. Zoom, bunu beş toplantı katılımcısını sanal alanda rastgele bir yere sabitlemek için kullanabileceğinizi ve art planlarını kaldırma seçeneğine sahip olabileceğinizi söylüyor. Şirket, bunun Vision Pro kullanıcılarının “toplantıdaki beşerlerle daha fazla temas kurmalarına” yardımcı olacağını öne sürüyor.

Zoom, Vision Pro‘yu öncelikle cümbüş gayeli alanlar için en heyecan verici uygulama olmasa da, üçüncü taraf şirketlerin teknolojiyle neler yapmaya başladığını görmek farklı. Zoom görüşmesi, FaceTime sohbetinden çok da farklı olmayabilir, lakin 3D obje paylaşımı üzere özelliklerin eklenmesi, onu karma gerçeklik kullanımı için daha ilgi alımlı bir mümkünlük haline getirebilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)